november 20, 2020 🇵🇱 Edmund 0Comment

Odkąd po raz pierwszy wypuszczono na rynek Bitcoin, zdobył on sporo krytyki jak i uznania ze strony użytkowników na całym świecie. Chociaż to dosyć popularna kryptowaluta, niektórzy skarżą się na dłuższy czas ukończenia procesu transakcji. Co więcej, nadawcy zwykle wydają nieco pieniędzy za każdą dokonaną transakcję. I tutaj właśnie na scenę wkracza Bitcoin Cash. 

Czym jest tak w ogóle Bitcoin Cash? Dołącz do nas w naszej wędrówce po podstawowych informacjach na temat tej innej popularnej kryptowaluty! 

Czym jest Bitcoin Cash? 

Oficjalnie wprowadzone w sierpniu 2017 roku, Bitcoin Cash (BCH) jest to kryptowaluta oraz hard-fork Bitcoina. Określany jest jako bardzo identyczny do Bitcoin profit oraz z taką samą ilością coinów (21 milionów). Głównie jest stosowany jako środek płatności. W związku z tym pozwala na odbieranie i wysyłanie funduszy. 

Narodził się, kiedy członkowie społeczności Bitcoin przechodzili przez długotrwały spór na temat możliwych zmian, jakie mogłyby powstać w oryginalnej technologii celem ograniczenia kosztów opłat oraz usprawnienia czasu transakcji. Dodatkowo zarówno twórcy jak i kopiący odłamu Bcash okazywali wyraźne obawy odnośnie dokładnego potencjału Bitcoina w wydajnym skalowaniu w obliczu rosnącej liczby globalnych użytkowników. 

Rozwiązanie problemów związanych z oryginalną technologią nie było proste. Zaowocowało to pełną urazy rywalizacją pomiędzy dwoma odłamami. Jeden z nich wolał, aby pozostało tak jak było, zaś drugi jest za ingerencją w kod Bitcoin celem zaoferowania łatwiejszych transakcji i ulepszonych limitów rozmiaru bloku. Ów podział skończył się hard-forkiem. Tu też doszło do powstania Bitcoin Cash. Na szczęście szybko się przyjął pośród inwestorów. 

Niektórzy jednak utożsamiają go z Bitcoinem, co nie jest tak naprawdę uzasadnione. Od oryginalnego Bitcoina odróżnia go to, że oferuje on znacznie niższe opłaty za transakcję (około 0,20$ za transakcję) i szybsze czasy transakcji (dzięki swemu 8 MB). Oznacza to, że już nie trzeba czekać dziesięć minut na weryfikację swej transakcji Bitcoin. Co więcej, BCH jest w stanie obsłużyć więcej transakcji w każdej sekundzie. Można je zatem stosować równocześnie według potrzeb. 

Funkcjonalność

Jak już wcześniej wspomniano, BCH jest szybszy i tańszy w użyciu. Są jednak również inne wartościowe zalety korzystania z tej kryptowaluty w dokonywaniu płatności. 

Blockchain stworzono bardziej skalowalnym, co oferuje doskonały potencjał do wykorzystywania i adaptacji w przyszłości. Nie występuje tutaj SegWit ani funkcja “Replace-By-Fee”. Bcash oferuje ochronę przez replayem i wymazaniem. Jego przenoszenie pomiędzy giełdami jest bardziej niedrogie. Można stosować go jako swoje idealne aktywa handlowe i jako solidną inwestycję, zwłaszcza przy każdym wzroście ceny. Niektórzy użytkownicy obracają nim po cenie ok. 400$ za każdy coin. Jest to na chwilę obecną jedna z największych kryptowalut. 

Jak Korzystać z Bitcoin Cash

Chociaż BCH wdrożono, by umożliwić użytkownikom odbieranie, wysyłanie, sprzedaż i zakup kryptowalut, absolutna większość sprzedawców wciąż go nie akceptuje. Wyzwanie jest również namacalne, zwłaszcza dla osób nie akceptujących oryginalnego Bitcoina. Tak więc jak na razie, można używać go jako swojego rodzaju inwestycji Bitcoin profit.